تسخیر لانه جاسوسی ابهت آمریکا را شکست
48 بازدید
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : سایت کتاب ناب
تعداد شرکت کننده : 0
رئیس دانشگاه قم با اشاره به تسخیر سفارتخانه آمریکا توسط دانشجویان در سال 1358 گفت: این اقدام یک حرکت دانشجویی بسیار با اهمیت و در تاریخ کم نظیر بود و با تسخیر سفارت در آن سال ابهت آمریکا شکست.

به گزارش 19 دي، آیت‌الله احمد بهشتی صبح چهارشنبه در نشست معاونین فرهنگی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان قم که در تالار اندیشه دانشگاه قم برگزار شد، با اشاره به فرارسیدن شهادت امام محمد باقر(ع) اظهار داشت: ائمه معصومین به خصوص امام محمد باقر(ع) در زمان خودشان در راستای ترویج معارف ناب اسلامی تلاش کرده‌اند وما باید با اسوه‌گیری از شیوه ائمه معصومین در گسترش و ترویج فرهنگ ناب شیعی بکوشیم.

وی با اشاره به فرارسیدن 13آبان ماه گفت: یکی از خاطراتی که باید در این روز زنده بماند تبعید امام خمینی (ره) از ایران به ترکیه توسط رژیم طاغوت به دلیل اعتراض امام به مسئله کاپیتولاسیون بود.

رئیس دانشگاه قم بیان داشت: مسئولان دانشگاهها به خصوص مسئولان فرهنگی باید به این امر توجه داشته باشند و آن را در نسل جوان امروز بسط دهند تا نسل امروزی بداند که این انقلاب از کجا و چگونه به نتیجه رسیده است.

وی ادامه داد: باید ایثارگری‌ها و جانفشانی‌های دانشگاهیان و دانش آموزان به نسل جوان امروزی تبیین شود.

آیت‌الله بهشتی تسخیر سفارت خانه آمریکا به دست دانشجویان در سال 1358 را یک حرکت بی‌نظیر در تاریخ دانست و تصریح کرد: این اقدام یک حرکت دانشجویی بسیار با اهمیت بود که در تاریخ کم نظیر بود و با تسخیر سفارت در آن سال ابهت آمریکا شکست.

وی در پایان خطاب به حاضران در نشست گفت: مسئولیتی که شماها دارید با دانشجویان در ارتباط است، از این رو باید اینگونه اتفاقات و رویدادها تبیین شود تا دانشجویان و دانش آموزان نسل جدید بدانند که به عنوان دانشجو چه افتخاراتی داشتند.